Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler(nedir?)-Harita Kadastro Teknikerleri Grubu

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Harita Kadastro Bölümünden Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler(nedir?)-Harita Kadastro Teknikerleri Grubu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  TUANA
  Emekli
  Reklam

  Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler(nedir?)-Harita Kadastro Teknikerleri Grubu

  Reklam  Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler(nedir?)-Harita Kadastro Teknikerleri Grubu

  Forum Alev
  Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler(nedir?)-Harita Kadastro Teknikerleri Grubu

  Harita kadastro programının amacı, barj, imar, kadastro, yol, sulama, kurutma gibi önemli projelerin alt yapısını teşkil eden harita ve planların yapım ve uygulama işlerinde bizzat çalışacak mühendis ile işçi arasında uygulayıcı insan gücü yetiştirmektir. Harita kadastro teknikerlerinin tüm kamu kuruluşlarında ve özel kuruluşlarda iş bulma ve çalışma olanakları vardır. Ülkemizde gelecekte de harita kadastro alanlarında yetişmiş bilgi ve beceri sahibi, uygulayıcı elemanlara gereksinim duyulacaktır.

  Programın Amacı: Harita kadastro programının amacı, baraj, imar, kadastro, yol, sulama, kurutma gibi önemli projelerin alt yapısını teşkil eden harita ve planların yapım ve uygulama işlerinde bizzat çalışacak mühendis ile işçi arasında uygulayıcı insangücü yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Harita kadastro programında, matematik, fizik,ekonomi, mesleki trigonometri, taşınmaz mal hukuku ve mevzuatı, kadastro tekniği, genel fotogrametri, teknik bilimler, imar uygulaması, kartografya, yol, su uygulaması gibi dersler okutulur.

  Gereken Nitelikler: Harita kadastro programına başvuracakların arazi çalışmalarına, çizim, hesaplama ve uygulama faaliyetlerine katılabilecek nitelikte; bedence sağlam kimseler olması gereklidir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Mezunlara "Harita Kadastro Teknikeri" ünvanı verilir. Bu mezunlar harita kadastro mühendisinin oluşturduğu plan ve arazi uygulamalarına yardımcı olabilecek nitelikte işler yapabilmektedirler.

  Çalışma Alanları: Harita kadastro teknikerlerinin tüm kamu ve özel kuruluşlarda iş bulma ve çalışma olanakları vardır.Ülkemizde gelecekte de harita kadastro alanlarında yetişmiş bilgi ve beceri sahibi, uygulayıcı elemanlara gereksinim duyulacaktır. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Harita-Kadastro Bölümü Hakkında Bilgiler(nedir?)-Harita Kadastro Teknikerleri Grubu

  Reklam  Harita Kadastro bölümü sadec yerleri belli etmek sınırları çizmek için yoktur.Aynı zamanda yol,baraj,kanalizasyon çalışmaları yaparak nerelerden geçeceğini belirlemek gibi işlerde çalışırlar.Mühendislerden aldıkları talimatları işçilere aktarırlar ve bizzat kendileri de çalışırlar.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
harita kadastro nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi