Ankarayı Diğer illerimizden Ayıran özellikler Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ankarayı Diğer illerimizden Ayıran özellikler Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Ankara'nın En Önemli Özelliği

  Ankaranın Önemli Özellikleri


  Ankaranın En Önemli Özellikleri;Ankara çağlar boyu Anadolu Medeniyetlerinin beşiği, Başkent olmasından sonra özellikle kültürel etkinlikleri açısından hızlı bir toplumsal gelişme ve yenileşme içerisindedir. Eski Anadolu kültüründen günümüze değin birçok uygarlığın uğrağı olan gelenek, görenek ve kültürdeki gelişmelerin derin izlerini genellikle kırsal kesimde daha belirgin görülmektedir.
  Eğitim ve öğretim açısından Türkiye'nin önemli merkezlerinden biri olan Ankara'da 150'den fazla ilk ve orta dereceli okul ile halk eğitim merkezi vardır. Ayrıca 14 üniversite ve bir harp okulu hizmet vermektedir. Bu üniversiteler il genelinden öğrencilere eğitim verdiği gibi, il dışından ve öğrenci değişim programları ile yurtdışından gelen öğrencilere de eğitim vermektedir.
  Ankara'da bulunan üniversitelerin bir bölümü Türkiye'nin bir bölümü, Avrupa'nın ve dünyanın en önemli üniversiteleri arasında gösterilir.
  Ankara'daki sinema alanındaki önemli organizasyonlardan biri Ankara Uluslararası Film Festivali'dir.1998 yılından beri düzenlenen festival, belgesel, uzun film ve kısa film yarışmaları barındırır. Yaklaşık 17 dalda ödül dağıtılır.

  Ankara'daki önemli parklar arasında Atatürk Orman Çiftliği, Altınpark, Gençlik Parkı, Abdi İpekçi Parkı, Güven Park, Kurtuluş Parkı, Seymenler Parkı, Botanik Parkı, Kuğulu Park, Harikalar Diyarı, Göksu Parkı, Köroğlu Parkı, 50.Yıl Parkı ve Mavi Göl sayılabilir. Bu parklar arasında Harikalar Diyarı, 1 milyon 300 bin m²'lik alanıyla Avrupa'nın en büyük parkıdır.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Benim için Anadolu'nun orta tarafında olması önem taşıyor. 4. 4
  Ziyaretçi
  Ankaranın En Önemli Özellikleri;Ankara çağlar boyu Anadolu Medeniyetlerinin beşiği, Başkent olmasından sonra özellikle kültürel etkinlikleri açısından hızlı bir toplumsal gelişme ve yenileşme içerisindedir.

 5. 5
  Ziyaretçi
  Ankaranın En Önemli Özellikleri;Ankara çağlar boyu Anadolu Medeniyetlerinin beşiği, Başkent olmasından sonra özellikle kültürel etkinlikleri açısından hızlı bir toplumsal gelişme ve yenileşme içerisindedir.

 6. 6
  Ziyaretçi
  Tabi ki Ankara başkent birde düşmanlar her yeri ele geçirmiş ama Ankarayı geçirememişler .

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
ankarayı diğer illerimizden ayıran özellikler,  ankarayı diğer illerimizden ayıran özellikleri,  ankaranın özellikleri,  ankarayı diger illerimizden ayıran özellikler ,  ankarayı diğer illerimizden ayıran özellikler nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi